Často kladené otázky

 

Keďže sa v praxi stretávame s množstvom rôznych prípadov a situácii, ktoré s Vami riešime, v nasledujúcom texte sa dozvieš odpovede na otázky, s ktorými sa stretávame najčastejšie a ktoré si myslíme, že je dobré vedieť, keď sa rozhoduješ o tom, aké podložky sú pre teba najvhodnejšie. V prípade že si tu nenašiel odpoveď, ktorú si hľadal, neváhaj nás kontaktovať, radi odpovieme na všetky tvoje otázky.

Z AKÉHO MATERIÁLU SÚ VYROBENÉ PODLOŽKY?

Podložky sú vyrobené z vysokokvalitnej hliníkovej zliatiny DURAL. Viac o materiály sa dozvieš v sekcii materiál podložiek.

 

DÁ SA VYPOČÍTAŤ AKÁ HRUBÁ PODLOŽKA JE PRE MŇA VHODNÁ?

Hrúbka podložky sa nedá vypočítať. Odporúčame ti zmerať, ako hlboko je koleso skutočne utopené v blatníku metrom a podľa toho voliť šírku podložky. Ako nato zistíš tu. Treba dbať nato, aby rozšírenie nebolo prílišné a kolesá následne nešuchali o blatníky.

 

ČO JE TO ET?

Rozmer ET je vzdialenosť v milimetroch od stredu disku po čelnú stranu príruby disku. Viac TU.

 

AKÉ HRÚBKY PODLOŽIEK ROBÍTE?

Štandardne vyrábame podložky o rozmeroch 5, 15, 20, 25, 30mm atď., keďže vieme vyrobiť podložky priamo pre teba, nieje problém vyrobiť podložky o akýchkoľvek rozmeroch, napr. podložky o hrúbke 7mm alebo 50mm a iné.

 

VIETE SPRAVIŤ PODLOŽKY, KDE BUDE MAŤ DIERA INÝ ROZMER AKO NÁBOJ ?

Áno, tvoje potreby sú pre nás prvoradé a preto robíme všetko preto, aby si bol spokojný.

 

MAJÚ PODLOŽKY STREDIACI KRÚŽOK?

Všetky podložky od rozmeru 15mm a vyššie majú strediaci krúžok. Ak zákazník chce podložky napr. hrúbky 10mm a menej tieto sa robia bez strediaceho krúžku, pretože napr. do 10mm podložky môžeme spraviť dieru hlbokú iba cca 8mm, aby ešte ostal materiál ktorý drží strediaci krúžok. Avšak na náprave auta väčšinou výška strediaceho krúžku presahuje 10mm a tým pádom podložka s 8 mm dierou by úplne nedosadla. Ak podložky kupujete kvôli zlepšeniu vzhľadu auta odporúčame minimálne 15mm. Viac o tejto problematike nájdeš TU.

 

AKÁ JE DOBA DODANIA?

Zvyčajná doba dodania je 10 pracovných dní. Občas sa doba dodania môže mierne predĺžiť. Vedz, že robíme všetko preto, aby sme ti dodali tvoje prémiové podložky čo najskôr.

 

MÔŽEM SI PRÍSŤ PO PODLOŽKY AJ OSOBNE?

Áno. Stačí sa telefonicky dohodnúť aspoň deň vopred. Osobný odber je možný vo VK.