Vitaj vo svete VM!

Tu sa dozvieš, ako to funguje vo svete V-M Spacers. Prejdi si tento strom informacii a zisti všetko podstatné, čo potrebuješ k tomu, aby si si vybral tie správne podložky pre teba. Buď V-M!

Rozhodol si sa, že stavíš na kvalitný produkt, doživotnú záruku, špičkové poradenstvo a využiješ možnosť byť súčasťou komunity V-M Spacers? Ano? Tak poďme nato. Takto si vyberieš správne rozširovacie podložky.

Ako prvé potrebuješ vedieť, ktorý  typ podložiek je pre teba vhodný. Toto sa odvíja od toho či sa kolesá na tvojom aute upínaju skrtukami, alebo matkami a od hrúbky podložiek.

Od 5mm do 30mm ti odporúčame priechodné podložky. Od 35mm Závitové(púzdrové) podložky. Závitové podložky sa hodia aj v prípade, keď máš disky, do ktorých musíš použiť špeciálne skrutky(nevýrabajú sa v predĺženej verzii) napr. imbusove, s plochým sedlom, čierne a pod. . Ak sa pýtaš, ktoré prevedenie je lepšie, tak odpoveď je, že ani jedno, zaleží od toho, čo potrebuješ a čo chceš. Pozor, minimálna hrúbka púzdrových podložiek je 20mm!

V určitých prípadoch, najma pri pretekárskych autách sa používajú priechodné podložky aj ked sa kolesá utahujú matkami. Tu je ale nutné vymeniť štifty za dlhšie, čo je technicky komplikované riešenie.

Ok, už by si mal vedieť, aký typ podložiek je pre teba ten najvhodnejší. Ďalšia vec čo musíš vedieť je hrúbka podložiek.

K priechodným podložkám potrebuješ predĺžené skrutky. Tieto ti samozrejme dodáme, ak máš o to záujem. Potrebujeme od teba, ale info, aké sedlo je na tvojich pôvodných. Možnosti sú tri a to:

Skrutka ploché sedlo
Skrutka polgulové sedlo
Skrutka kónusové sedlo

Na vačšine áut nájdeš buď Polguľové(VW koncern), alebo Kónusové. Ploché majú hlavne Peugeot-y a Citroen-y. Niesi si istý? Jednu skrutku vyskrutkuj a pošli nám foto na info​​@v-mspacers.eu

Jediný spôsob, ako zistiť tento údaj je zmerať to! Video, ako nato nájdeš TU. Nezabudni že pri štiftových a závitových podložkách si obmedzený minimálnou hrúbkou podložiek, ktorá je 20mm.

Kolesá na zadnej náprave sú vačšinou viac utopené, preto sa zvyknú dávať dozadu hrubšie podložky. Napr. kombinacia 2x15mm 2x20mm. Toto však nieje pravidlom, každý zákazník ma individuálne potreby.

K montáži podložiek potrebuješ upínací materiál , ktorý je vždy súčasťou balenia, ak sa nerozhodneš, že si ho zaobstaráš sám. Toto ti však neodporúčame.

Ak objednávaš jeden z týchto typov podložiek, odporúčame ti vždy zobrať od nás aj upínací materiál. Je presne dimenzovaný na naše podložky.

Nemusíš nič merať ani zisťovať, toto nechaj na nás. O aute od teba potrebujeme tieto údaje:

- značka auta

- typ auta

- rok výroby auta

Ak by sme si niečím neboli istí a potrebovali od teba nejaké dodatočné info, určite ťa kontaktujeme.

Momentálne sa nachádzaš vo fáze, kedy už vieš, čo potrebuješ. Už len nejaké info o tebe a tvojom aute.

O tebe potrebujeme základné info, ako v každom inom eshope. Tieto nám vyplníš do objednávkového formulára spolu s údajmi o aute. Keď klikneš SEM presmerujeme ťa priamo k nemu.

V tejto fáze odosielaš objednávku cez náš formulár, prípadne FB, alebo telefonicky. Ktorý spôsob zvolíš je len na tebe.