PODLOŽKY POD KOLESÁ?

January 19, 2018

 

Zdraví ťa Erik!

 

Vitaj v mojom blogu, kde budem priebežne pridávať články dotýkajúce sa problematiky produktu, ktorý keď sa rozhodneš svoje auto odlíšiť od série, zlepšiť jeho vzhľad a jazdné vlastnosti, je jednými považovaný za základ úpravy a druhými naopak zatracovaný s tvrdením, že je pre auto škodlivý. Ako to teda je?

 

Budem sa ti snažiť prinášať objektívne informácie podložené niekoľkoročnou praxou vo výrobe podložiek pod kolesá a spätnou väzbou od našich zákazníkov.

 

ČO SÚ TEDA TIE PODLOŽKY POD KOLESÁ, AKO SA DELIA A NA ČO SLÚŽIA?

 

Podložky pod kolesá sú auto-doplnok, často zaraďovaný do sekcie "tuning", čo je podľa mňa dosť povrchné. Ľahko sa ti môže stať, že podložky budeš potrebovať aj z funkčného hľadiska a nielen kôli zlepšeniu vzhľadu a jazdných vlastností, o ktoré pri tuning-u ide. Keby tu neboli, tak by ti tie krásne nové disky čo si kúpil a šúchajú o strmene bŕzd kôli zlému ET, alebo nepasujú vôbec kôli zlej rozteči boli asi nanič. Takže podložky buď chceš, alebo ich potrebuješ . Samotný tuning nepotrebuješ, preto ich neškatuľkujme a skúsme ich vnímať, aj ako niečo, čo ti môže pomôcť vyriešiť problém. Zhrnuté a podčiarknuté - nemusíš sa zaujímať o tuning a predsa sa ti môžno podložky pripletú do cesty. Preto ti nižšie ponúkam základné informácie o tomto zaujimavom produkte.

 

CHARAKTERISTIKA

Podložky pod kolesá je výrobok najčastejšie vyrábaný z hliníkovej zliatiny ľudovo označovanej "DURAL". Toto nieje pravidlo, môžu byť aj oceľové, ale to na osobáku nechceš. Tie sa hodia na malotraktor a pod., áno malotraktor, aj keď to znie divne vyrábame podložky na osobaky, SUV, vlečky, karavany a podobne. Raz mi volal chlap, či mu spravíme podložky pod kopytá koňa, no čo autá a kone predsa patria k sebe :D, ale to už odbáčam od témy (ale dotyčný to myslel vážne :D)

 

DURAL je pomenovanie pre zliatinu hliníka s inými prvkami, ktoré vylepšujú jeho vlastnosti. My používame na výrobu zliatinu AW2007, ktorá svojimi vlastnosťami dokonale spĺňa požiadavky na finálny produk-podložky. Najčastejšie je surový materiál duralová guľatina rôznej dĺžky, ktorá sa podľa potreby delí na kusy potrebné k výrobe tvojich podložiek. Viac o materiály nájdeš tu.

Obr.1 Napílená duralová gulatina

 

 

Obrábaním (sústruženie, frézovanie, vŕtanie) takýchto kusov guľatiny sa dopracujeme až k finálnemu produktu - podložkám pod kolesá. Na ilustráciu prikladám koláž, ako sa zo surového materiálu zrodí prémiový produkt, ktorý už možno aj ty používaš, alebo sa práve rozhoduješ či ideš dotoho!

 

Obr. 2 Od surového kusu duralu po finálny produkt -rozširovacie podložky

 

ROZDELENIE PODLOŽIEK

 

Podložky pod kolesá môžeme v globále rozdeliť na dve skupiny. Na rozširovacie podložky a podložky na zmenu rozteče. Jedná sa v podstate o rovnaký produkt, akurát sa menia jeho parametre. Vysvetlím.

 

ROZŠIROVACIE PODLOŽKY

 

Rozširovacie podložky sa vyrábajú v troch prevedeniach - Priechodné, Púzdrové(závitové), Štiftové

Už z názvu je jasné, že ideme rozširovať a to konkrétne nápravy tvojho auta, čo si nedávno kúpil a sériové kolesá sú tak utopené, že zozadu vyzerá, ako fúrik, alebo špekuluješ, ako čo najjednoduchšie a najlacnejšie upravíš niečo na tvojom síce staršom, ale tvojom! aute. Podrobne sa každému typu budem venovať v ďalších blogoch, alebo pozri sem.  Teraz spomeniem len základné fakty o jednotlivých typoch a rozdiely medzi nimi.

 

Priechodné podložky

 


- Priechodné ich nazývame pretože skrutka cez diery "len prechádza",

- najzákladnejší a najlacnejší typ rozširovacích podložiek, 

- jednostupňová montáž: podložka sa samostatne neupína na nápravu, je vložená pod diskom a dotiahnutá predĺženou skrutkou, ktorá prechádza súčasne cez disk aj podložku. Viď obrázok nižšie,

- vyrába sa do hrúbky 30mm

- je vhodný hlavne na autá, ktorých kolesá sa doťahujú na nápravu skrutkami. Viac info tu.

 

 

 

 Obr. 3 Systém uchytenia - priechodné podložky

 

 

Púzdrové podložky(závitové)