Podložky pod kolesá?

#najlepsiobuvajuVM

Zdraví ťa Erik!


Vitaj v mojom blogu, kde budem priebežne pridávať články dotýkajúce sa problematiky produktu, ktorý keď sa rozhodneš svoje auto odlíšiť od série, zlepšiť jeho vzhľad a jazdné vlastnosti, je jednými považovaný za základ úpravy a druhými naopak zatracovaný s tvrdením, že je pre auto škodlivý. Ako to teda je?


Budem sa ti snažiť prinášať objektívne informácie podložené niekoľkoročnou praxou vo výrobe podložiek pod kolesá a spätnou väzbou od našich zákazníkov.


ČO SÚ TEDA TIE PODLOŽKY POD KOLESÁ, AKO SA DELIA A NA ČO SLÚŽIA?

Podložky pod kolesá sú auto-doplnok, často zaraďovaný do sekcie "tuning", čo je podľa mňa dosť povrchné. Ľahko sa ti môže stať, že podložky budeš potrebovať aj z funkčného hľadiska a nielen kôli zlepšeniu vzhľadu a jazdných vlastností, o ktoré pri tuning-u ide. Keby tu neboli, tak by ti tie krásne nové disky čo si kúpil a šúchajú o strmene bŕzd kôli zlému ET, alebo nepasujú vôbec kôli zlej rozteči boli asi nanič. Takže podložky buď chceš, alebo ich potrebuješ . Samotný tuning nepotrebuješ, preto ich neškatuľkujme a skúsme ich vnímať, aj ako niečo, čo ti môže pomôcť vyriešiť problém. Zhrnuté a podčiarknuté - nemusíš sa zaujímať o tuning a predsa sa ti môžno podložky pripletú do cesty a preto ti ponúkam v tomto blogu základné informácie o tomto zaujimavom produkte.


CHARAKTERISTIKA

Podložky pod kolesá je výrobok najčastejšie vyrábaný z hliníkovej zliatiny ľudovo označovanej "DURAL". Toto nieje pravidlo, môžu byť aj oceľové, ale to na osobáku nechceš. Tie sa hodia na malotraktor a pod., áno malotraktor, aj keď to znie divne vyrábame podložky na osobaky, SUV, vlečky, karavany a podobne. Raz mi volal chlap, či mu spravíme podložky pod kopytá koňa, no čo autá a kone predsa patria k sebe :D, ale to už odbáčam od témy.


DURAL je pomenovanie pre zliatinu hliníka s inými prvkami, ktoré vylepšujú jeho vlastnosti. My používame na výrobu zliatinu AW2007, ktorá svojimi vlastnosťami dokonale spĺňa požiadavky na finálny produk-podložky. Najčastejšie je surový materiál duralová guľatina rôznej dĺžky, ktorá sa podľa potreby delí na kusy, ako vidíš na obrázku nižšie.

Obr. Napílená duralová gulatina


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square